Německý jazyk | Semináře

Konverzace v německém jazyce

Jako volitelný předmět s dotací 2 hodiny týdně je určena pro žáky posledních dvou ročníků gymnázia především jako příprava k maturitní zkoušce, pomůže také k prohloubení řečových dovedností v oblasti slovní zásoby získané v běžných hodinách německého jazyka.

Pro septimu a třetí ročník nabízíme jednoletý volitelný seminář Konverzace v německém jazyce, ve kterém se zaměřujeme především na přípravu k maturitní zkoušce. Probírají se maturitní témata všeobecně zaměřená, např. rodina, volný čas, kultura, sport. Náplní semináře je nácvik mluveného i psaného projevu, aby žáci dobře zvládli ústní projev na dané téma, písemnou práci, popř. i didaktický test.

Pro oktávu a čtvrtý ročník nabízíme jednoletý seminář Konverzace v německém jazyce, zde se budeme věnovat přípravě maturitních témat týkajících se reálií jak České republiky, tak i německy mluvících zemí. Budeme vycházet z aktuálních potřeb a zájmu žáků. Především se soustředíme na přípravu k ústní maturitní zkoušce opakováním jednotlivých témat, budeme také nacvičovat psaný projev, aby žáci dobře zvládli jak písemnou práci, tak i didaktický test.