Program Comenius

Izolace – Isolation (1. 10. 2012 – 31. 7. 2014)

Cílem projektu je společně s mezinárodními partnery rozpracovat téma Izolace

Tasks: working on the topic Isoation together with the partners

Comenius LogoProgram Comenius je zaměřen na školní vzdělávání. Cílem programu je rozvíjet porozumění mezi mladými lidmi z různých evropských zemí, pomáhat jim osvojit si základní životní dovednosti nezbytné pro jejich osobní rozvoj, pro jejich budoucí zaměstnání a pro aktivní účast v evropských záležitostech. Projekt je financován z grantu EU.

apojení do projektových aktivit přispěje ke zdokonalení cizojazyčných znalostí účastníků a k rozšíření jejich znalostí reálií jako důležitého předpokladu aktivního používání cizího jazyka. Spolupráce se žáky jiných národností vede ke vzájemnému porozumění, k odstraňování předsudků a k toleranci lidí různých kultur a náboženských vyznání. Naši žáci mohou také porovnat, jaká je mentalita a životní styl v různých částech Evropy.

Zúčastněná města (Participating cities)

Česko Kypr Maďarsko Rakousko Španělsko
  • Sušice (CZ)
  • Paphos (CY)