Fyzika

Fyzika na nižším stupni gymnázia patří do komplexu vyučovacích předmětů ze vzdělávací oblasti Člověk a příroda.

Fyzika na vyšším stupni gymnázia vychází ze vzdělávacího obsahu vzdělávacího oboru Fyzika. Je určen žákům prvního až čtvrtého ročníku čtyřletého gymnázia a žákům pátého až osmého ročníku osmiletého gymnázia. Má úzký vztah k dalším přírodním vědám, např. biologii, chemii a hlavně matematice. Během studia škola nabízí žákům mimo vyučovací hodiny následující aktivity a příležitosti: Fyzikální olympiáda, Středoškolská odborná činnost, akce VŠ (spolupráce se ZČU, MFF UK).

Seminář

Seminář z fyziky navazuje na povinný vyučovací předmět Fyzika. Umožňuje schopnějším žákům důkladnější přípravu ve fyzice pro studium na vysoké škole a rozvinutí jejich talentu. Po obsahové stránce výuka předmětu volně navazuje na látku povinného předmětu Fyzika, prohlubuje ji a zčásti rozšiřuje. Při výuce se uplatňují samostatná práce, případně práce ve skupinách, praktická měření, seminární práce a metody problémového vyučování.

Maturita

Vyučující předmětu:

Mgr. Karel Kolář, PhD.

karel.kolar@gymsusice.cz

Mgr. Filip Jano

filip.jano@gymsusice.cz

Mgr. Kristýna Holečková

(+420) 376 111 141,
      (+420) 376 111 132 (učebna informatiky)
  kristyna.holeckova@gymsusice.cz
  www.kholeckova.cz