Estetická výchova | Základní informace

Umění – k čemu je umění?

Nepokládám člověka za vzdělaného, nemá-li zájmu pro umění.    (T. G. Masaryk)

Co zahrnuje estetická výchova?

Výtvarné, hudební, pohybově - taneční a literární umění.

Rozvíjíme kreativitu

Splétá se jako pomlázka z intelektu, znalosti, způsobu myšlení, osobnosti jedince a z motivace.

Mimoškolní aktivity – estetická výchova

Majáles – je nestarší akcí, kterou na sušickém gymnáziu pořádáme. V loňském roce jsme oslavili již 22. ročník. Součástí majálesu vystoupení studentů, volba krále majálesu a na ostrovu Santos pak následně probíhá festival hudebních skupin, ve kterých hrají především studenti gymnázia.

Slet ježibab – letos jsme slavili již 20. ročník. Akce se odehrává na ostrovu Santos vždy 30. dubna a je věnována především dětem. Tradičně ji organizují studenti kvarty - nacvičí ježibabí předtančení, pak jsou připraveny soutěže pro děti, volba Miss, čarodějné lektvary a překvapení v podobě ohňového či divadelního vystoupení.

Pohádky pro nejmenší – pásmo pohádek připravujeme se studenty kvinty a prvního ročníku. Pohádkami provází známé „večerníčkovské“ postavy. Děti zhlédnou tři pohádky, zapívají si, zacvičí a dostanou i několik hádanek. Akci pořádáme od roku 2001.

Vánoční besídka – prošla několika změnami. Na besídce se představí „vánoční orchestr“ složený ze studentů všech ročníků našeho gymnázia a program uzavírá divadelní vystoupení.

Mikulášská besídka pro Petrklíč - (sdružení na pomoc postiženým dětem) - besídka, na kterou studenti připravují program - nacvičujeme pohádky, nebo hry s vánočním příběhem. A pak přijde se svou nadílkou i sv. Mikuláš.

17. listopad – Jsou mezníky v životě lidském i v životě národa, na které bychom neměli zapomínat – každý rok se studenty pořádáme vzpomínkovou akci ke Dni boje za svobodu a demokracii u lípy Svobody.

Pohádky

Vyučující předmětu: