Základy společenských věd | Základní informace

Na malém gymnáziu se vyučuje předmět pojmenovaný občanská výchova. Žáci se v ní seznámí se základy státovědy, hospodářství, psychologie, v kvartě lehce nahlédnou do oblasti práva. Při hodinách se snažíme naladit žáky ke zvědavosti ke všemu, co se kolem nás děje. Na velkém gymnáziu už si tolik nehrajeme, ale v prvním ročníku se naplno věnujeme psychologii, v druhém sociologii a ekonomii, ve třetím právu a ekonomii, ve finále se utkáme s filosofií.

Pro studenty, kteří jsou spíše humanitně naladěni, popřípadě chtějí studovat práva, ekonomii, sociologii nebo třeba politologii, je určen jednoletý společenskovědní seminář. Slouží jako příprava k maturitě a rozvíjí to, co se do běžných hodin nevejde.

Vyučující předmětu:

Mgr. Štěpánka Podloucká