Kroužek robotiky a 3D modelování 2023/2024

Robosoutěž ČVUT 2024

BBC micro:bit, mBot, LEGO MINDSTORMS, 3D modelování a tisk

Ve školním roce 2022/2023 se spustil nový kroužek zaměřený na práci s robotickými stavebnicemi a 3D modelováním, se kterým pokračujeme i letos.

Kroužek je zaměřen na práci s micro:bity, mBoty a Legem Mindstorms EV3, případně NXT 2.0. Využíváme převážně online platformu MakeCode od společnosti Microsoft, jehož součástí je blokové programování (podobné prostředí Scratch) pro začátečníky, pro pokročilé je zde k dispozici JavaScript nebo Python.

Díky 3D tiskárně máme možnost vytvářet doplňky k robotům a úlohám (překážky, stojany apod.)

Účastníme se soutěží (minulý školní rok Robotická soutěž Plzeňského kraje a Robosoutěž na ČVUT v Praze), pořádáme vlastní soutěže v rámci kroužku.

Kroužek je určen nadšencům ve věku od 11–18 let (primárně 6. ročník ZŠ až 3. ročník SŠ) ze Sušice a okolí. Bude probíhat 1× týdně 1,5 h.

Cílem tohoto kroužku je kromě zlepšení dovedností programování a logického myšlení i rozvíjení kreativity, zručnosti a týmové práce.

Spouštíme dva kroužky v odlišné náročnosti:

• kroužek pro začátečníky – žák(yně) se v minulém roce kroužku neúčastnil(a)
  • kroužek pro pokročilé – žák(yně) navazuje na minulý školní rok

Termíny kroužků pro školní rok 2023/2024

• kroužek pro začátečníky – každou středu od 14.30 (začínáme 6. 9. 2023)
  • kroužek pro pokročilé – každý čtvrtek od 14.30 (začínáme 7. 9. 2023)

Na základě volení časů při podávání přihlášek je možné, že se čas kroužku v první polovině září poposune (řádově o 30 minut) – podle časových možností většiny účastníků daného kroužku.

Příhláška do kroužku pro školní rok 2023/2024

• odkaz na online formulář: Přihláška online
    • následující pracovní den po vyplnění bude přihláška připravena v kanceláři školy od 10.00 k podepsání
  • přihlášku je možné vyplnit v kanceláři školy