Anglický jazyk | Semináře

Semináře z anglického jazyka jsou nabízeny žákům posledních dvou ročníků. Vycházíme z aktuálního zájmu a potřeb daného ročníku.

V současné době se vyučuje seminář pro přípravu k profilové maturitní zkoušce a seminář pro přípravu ke státní maturitní zkoušce.

Nabídka seminářů pro školní rok 2023/2024

Pro 3. ročník a septimu – Konverzace v anglickém jazyce

Cílem semináře je rozvíjet dovednosti studentů ve všech oblastech, hlavní důraz je ale kladen na ústní projev. Součástí semináře bude literatura v angličtině, filmy a videa. Do hodin se bude zařazovat i příprava k mezinárodním zkouškám, cvičné testy a práce s výukovými časopisy.

Pro 4. ročník a oktávu – Reálie anglicky mluvících zemí

Studenti si utřídí a rozšíří informace o anglicky mluvících zemích, zopakují si informace, které mohou využít při skládání maturitní zkoušky z anglického jazyka. Součástí hodin budou videa a autentické materiály, studenti se budou aktivně zapojovat například přípravou prezentací k jednotlivým tématům.