Základy francouzského jazyka

V novém školním roce 2021/ 2022 bude na gymnáziu nabízen další cizí jazyk – francouzština. Volitelný seminář z francouzského jazyka bude nabízen studentům 7. a 8. ročníku osmiletého studia a studentům 3. a 4. ročníku čtyřletého studia. Cílem semináře je seznámit studenty se základy francouzské gramatiky, slovní zásobou užívanou v každodenní mluvě a frází z běžného života. Seminář je zaměřen na práci s využitím autentických materiálů v podobě francouzských písní, videí a článků. Obsah hodin tvoří také reálie francouzsky mluvících zemí se zajímavostmi.

• Pro studenty 7. a 8. ročníku osmiletého studia a 3. a 4. ročníku čtyřletého studia
  • Pro začátečníky se zájmem o další cizí jazyk
  • Seznámení se základy gramatiky, s každodenní slovní zásobou a s frázemi z běžného života
  • Využití autentických materiálů jako např. písně, videa a články