Matematika | Výuka

Hodinová dotace je dána učebním plánem. Výuka je členěna v jednotlivých ročnících takto: v prvním ročníku se žáci seznámí se Základními poznatky z matematiky, následuje kapitola Rovnice a nerovnice a Planimetrie. Druhý ročník navazuje oborem Funkce, Goniometrie a Stereometrie. Ve třetím ročníku se studenti seznámí s kapitolou Analytická geometrie a Kombinatorika, pravděpodobnost a statistika. V posledním ročníku se probírají kapitoly Posloupnosti a řady a Komplexní čísla.

Ve třetím ročníku si studenti mohou zvolit Matematický seminář, který je dvouletý. V prvním roce tohoto semináře se studenti seznámí s integrálním a diferenciálním počtem a v dalším roce se upevňují a prohlubují znalosti z jednotlivých matematických kapitol. Jedná se o přípravu k profilové maturitní zkoušce, protože se předpokládá, že tento seminář volí studenti, kteří chtějí z matematiky maturovat a o matematiku mají zájem.

V posledním ročníku je pro studenty připraven jednoletý matematický seminář, který je zaměřen na přípravu studentů ke státní maturitě. Studenti si zde zopakují jednotlivé kapitoly matematiky, které vyplývají z Katalogu požadavků ke státní maturitě z matematiky a na základě řešení testových úloh zjišťují svoje znalosti a dovednosti.