Estetická výchova | Výuka

Výtvarná výchova

Práce ve výtvarné výchově

Ve výtvarné výchově se studenti učí vnímat umění a sami tvoří. Prakticky si osvojí techniky malby, kresby, koláže, montáže i počítačové grafiky... Krom praktických dovedností získávají široké poznatky z dějin výtvarného umění.

Hudební výchova

Hudební výchova se věnuje dějinám hudby od nejstarších dob až po současnost. Žáci se seznamují jak s dějinami artificiální, tak i nonartificiální hudby a to nejen na základě poslechu děl významných mistrů. Vokální, instrumentální i pohybové a poslechové činnosti jsou skvělým prostředkem k rozvoji osobnosti žáků.

Dramatická výchova

Pracujeme s prostředky a postupy divadelního umění. Dramatická výchova je učení zkušeností.

Prostřednictvím divadla zkoumáme, poznáváme a lépe chápeme mezilidské vztahy.

Tady vytváříme vazby – učíme se být altruistický, najít své místo v kolektivu, najít přátele i sám sebe.