Biologie | Výuka

Biologie je pro studenty zajímavý předmět, který se vyučuje na našem gymnáziu ve všech ročnících. Výuka probíhá v moderně zařízené učebně biologie. Ta pak slouží i jako laboratoř především pro studenty 3. a 4. ročníku, kteří si vyberou jako volitelný předmět biologický seminář. Mladší žáci mohou navštěvovat biologický kroužek. Zde je větší prostor pro praktické činnosti i volbu zajímavých témat. Máme také krásné prostory se sbírkami přírodnin a s akváriem.

Studenti se pravidelně účastní nejrůznějších aktivit – např. podzimního sběru hub pro již tradiční výstavu. V minulých letech se celé třídy nižšího gymnázia zapojily do soutěže Šumava ve školních lavicích, ti nejlepší ze soutěžících postoupili do okresního kola, které se konalo ve středisku enviromentální výchovy v Kašperských Horách. Těší nás, když naši studenti získají pěkné umístění v okresním nebo krajském kole biologické olympiády. Navázali jsme spolupráci s Envicentrem Proud v Horažďovicích, zde se nabízí účast na celé řadě zajímavých výukových programů. Pořádáme exkurze nejen na Šumavu. Pozornost věnujeme samozřejmě také ekologii.