V Němčináři roku opět velký úspěch!

Vyvěšeno dne 13.01.2017    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

V závěru roku 2016 se naši žáci už po několikáté zúčastnili soutěže Němčinář roku, která byla uspořádána poprvé nejen pro školy z České republiky, ale i z dalších zemí EU. Celkový počet škol byl 211, z České republiky 166, počet studentů celkem 2943. Oficiální výsledky jsme obdrželi až v těchto dnech a chceme se s vámi o ně podělit.

Gymnázium Sušice obsadilo v rámci EU 54. místo, v České republice to byla 41. příčka. O tento úspěch se nejvíce zasloužila Zuzana Šperlová z VIII. A ( z možných 96 bodů získala 92,5) se svým 14. místem v EU, resp. 12. místem v rámci České republiky. Dalšími úspěšnými účastníky soutěže byli Tomáš Le Viet ze VI. A, Tereza Kalná, Jiří Novák a Lukáš Pouska z VIII. A, Filip Do Xuan ze 4. A a Kristýna Berková z 3. A.

Zuzce i všem dalším, kteří přispěli k hezkému umístění naší školy, děkujeme a blahopřejeme.