Studenti gymnázia v Divadle na Vinohradech

Vyvěšeno dne 10.09.2022    Aktualitu zveřejnil:  Lenka Limberská

Po dlouhé koronavirové odmlce studenti gymnázia, konkrétně oktávy, čtvrtého ročníku a vybraní studenti nižších ročníků, navštívili v Praze v Divadle na Vinohradech představení Český román. Hru na motivy stejnojmenného románu Olgy Scheinpflugové o životě Karla Čapka všichni diváci přijali s nadšením. O tom, jak se našim studentům hra líbila, se můžete přesvědčit v následujících úryvcích recenzí, které vznikly v hodinách českého jazyka.

"Přinejmenším velice kreativní a originální představení, které Vás chytne za ruku a vezme na chaotickou, emočně nabitou cestu časem."

"Skvělé herecké výkony všech obsazených rolí rozesmějí a v příští scéně odehrávající se o dvacet let později rozpláčou."

"Fakt, že udělat si z něčeho lehce nemístnou legraci není tabu, si dovolím označit za svůj nejvíce oblíbený aspekt představení."

"Dalším povedeným prvkem kromě pojetí humoru se stala samotná scéna, velmi pohyblivá a převádějící divácký zážitek do jiných výšin."

"Celý zážitek hodnotím velmi kladně a přesáhl má očekávání. Představení působilo moderně, svěže, originálně a nostalgicky zároveň."