EDISON na gymnáziu

Vyvěšeno dne 20.12.2016    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

V říjnu navštívil naši školu Edison, ale se žárovkou to tentokrát nemělo nic společného. Byl to Projekt Edison. Sedm neznámých vysokoškoláků z poměrně exotických koutů světa se během čtyř dnů pokusilo prezentovat své země -  Turecko, Gruzii, Albánii, Alžírsko, Indii, Pákistán a Tunisko. V pátek pak v tělocvičně vznikla mezinárodní vesnička, kde u svých stánků každý předvedl nějakou tu zajímavost. Studenti se předháněli v tom, kolik tuniské pálivé pasty je ještě možné přežít, komu bude nejlíp slušet tradiční indický oděv, kdo se umí nejlépe vlnit v rytmu alžírské hudby nebo se podepsat arabsky. Během týdne si studenti vyzkoušeli soužití různých kultur a to nejen na půdě školy. Šest z nich přijalo cizince na týden do svých rodin. Trávili s nimi veškerý volný čas a připravili pro ně zajímavý program. Jim patří veliké díky. V dnešní době je víc než důležité podporovat multikulturalismus a my věříme, že naši studenti si z tohoto projektu odnesli něco do života.