Autorské čtení z knihy To je on! O té, co si říkala Toyen

Vyvěšeno dne 19.11.2021    Aktualitu zveřejnil:  Libuše Chalupková

Minulý týden měli studenti VIII. A a 4. A možnost setkat se při autorském čtení se spisovatelkou Milenou Štráfeldovou. Milena Štráfeldová bádala v archivech v Čechách i ve Francii a napsala beletrizovaný životopis české malířky Marie Černínové – Toyen.

Všichni jsme se zaposlouchali do vybraných ukázek a dovídali se mnoho informací o životě významné avantgardní osobnosti, která po sobě – podle slov autorky - stále zametala stopy. Poutavý a napínavý příběh byl doplňován dobovými fotografiemi a ukázkami surrealistických obrazů. Milena Štráfeldová byla nadšena ze studentského publika a ráda odpovídala na zvídavé otázky.

Přejeme jí hodně dalších úspěchů a děkujeme za návštěvu.

L. Chalupková

Kniha To je on! O té, co si říkala Toyen je dostupná v naší knihovně.

PS: Minulý týden byla také hostem Ceny Příběhů bezpráví – debatu „Mladí proti komunismu“ najdete na adrese jsns.cz v sekci <>iMěsíc filmu na školách.