Soutěž Game with Drones | 2022

24.10.2022 | 8.20 | Sportovní hala vedle budovy gymnázia

1. ročník soutěže

Soutěž je zaměřena na zvládání ovládaní dronů na předem neznámé dráze. Lety se budou hodnotit dle naměřeného času daného letu od startu do cíle.

Výsledky 1. ročníku soutěže

Celkem se soutěže zúčastnilo 28 týmů od primy po oktávu. Mezi nejlepší piloty nižšího gymnázia se umístil tým Pepovci (1. místo – Antonín Štrobl, Matěj Kostohryz), TEAM (2. místo – Viktor Czerwek, Mihai Chilat) a Tequillky (3. místo – Karolína Poulová, Natálie Sedláčková). Mezi nejlepší piloty vyššího gymnázia se umístil tým Brazilský tornádo (1. místo – David Pivetz s celkově nejlepším časem letu, Jakub Jarolímek), Šíšaavitek (2. místo – Šimon Novák, Vít Požárek) a IDK (3. místo – Hana Šlégrová, Eliška Tunková).

Všem týmům děkujeme za účast, vítězům gratulujeme 👏 a budeme se těšit na takto hojnou účast i příští rok. 😉

Veškeré výsledky týmů, jednotlivců za NG i VG a celkové vyhodnocení je k prohlédnutí zde: Výsledky.

Fotografie z akce si můžete prohlédnout zde: Foto ze soutěže.

Přihláška týmů do soutěže

Přihlášku za soutěžní tým je možné vyplnit zde do středy 12.10.2022 (včetně).

• 1. ročník je uspořádán pouze pro žáky Gymnázia Sušice.
  • Soutěžit mohou maximálně dvoučlenné týmy s drony Ryze Tello DJI, které má k dispozici škola.
  • Přihlášení soutěžící mohou využít termíny tréninků v tělocvičně školy, soutěžní dráha připravena v hale vedle gymnázia.

• Informace k soutěži

• Časový harmonogram je k dispozici zde – Harmonogram měřených letů 24.10.2022
  • Každý tým je omluven z vyučovacích hodin, které má předepsané pro let
  • Pravidla soutěže

• Nikdo z účastníků soutěže nevstupuje do připravené dráhy, neblokuje průlet dronem, ani s připravenými předměty na dráze nijak nemanipuluje.
  • Aby byl let uznán, je třeba proletět všemi připravenými překážkami (tyč se musí obletět vnější stranou).
  • Každý tým má dva pokusy na zaletění nejlepšího času. Pokud jsou v týmu dva letci, každý letec letí jednou, pokud je v týmu jen jeden letec, má možnost letět dvakrát.
  • Dron smí letět vždy rovně (dopředu za kamerou) a otáčet se smí pouze pomocí otáčení kolem své osy.
  • V případě, že dron narazí do překážky, spadne a vypne se, je možné, aby letec drona zapnul, opět z místa kolapsu vzlétl a pokračoval dál. (Po celou dobu se měří čas letu).

• Termíny tréninků na zkušební dráze v tělocvičně školy

Zájemci o trénink se musí nahlásit K. Holečkové nejpozději do obědové pauzy daného dne, kdy chtějí trénovat.

• středa
  • 12.10. | 14.30–16.30
  • čtvrtek
  • 13.10. | 14.10–16.00
  • pondělí
  • 17.10. | 14.00–15.30
  • úterý
  • 18.10. | 14.00–15.00
  • středa
  • 19.10. | 14.30–16.30
  • čtvrtek
  • 20.10. | 14.10–16.00
  • pátek
  • 21.10. | 14.00–16.00 (zrušeno z důvodu nacvičování předtančení na maturitní ples oktávy)

Termíny zkušebních letů se mohou změnit, proto průběžně sledujte tyto stránky

V případě jakýchkoliv dotazů vyhledejte nebo kontaktujte K. Holečkovou.