Zuzana Krejčová vítězkou mezinárodní soutěže Best In English

Vyvěšeno dne 13.01.2020    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Zuzana Krejčová vítězkou mezinárodní soutěže Best In English

Neobvyklý dárek k Vánocům sobě i Gymnáziu Sušice pořídila studentka kvinty Zuzana Krejčová. Na konci roku se stala absolutní vítězkou největší mezinárodní on-line středoškolské soutěže Best In English v kategorii 14-15 let.

Na on-line jazykový test mají studenti 60 minut, ale když ho zvládnou rychleji, mohou získat další body. Test prověřuje porozumění textu, poslech, gramatiku a slovní zásobu a svou úrovní značně převyšuje nároky maturity.

Kromě tohoto úžasného výsledku ve své věkové kategorii se Zuzana umístila 47. bez zohlednění věku. Porazila tak 16 415 soupeřů ze 624 škol z 25 zemí, kde angličtina není mateřským jazykem.

Její neobvyklý výkon překvapil i organizátory soutěže natolik, že si vyžádali písemné potvrzení, že Zuzka není rodilá mluvčí, nepobývala v anglicky mluvící zemi, ani nemá anglicky mluvícího člena rodiny.

A jak tedy k takto nadprůměrným vědomostem přišla? Angličtina ji prý baví a na internetu denně čte a sleduje filmy a seriály v původním znění. Zní to jednoduše a velmi skromně, ale Zuzany píli to nezamaskuje.

Výborně se umístili i ostatní studenti Gymnázia Sušice. Vybojovali pro naši školu 121. místo z 624 středních škol celosvětově a 49. z 243 škol České republiky, které se soutěže zúčastnily.

K výsledku, který odráží úroveň angličtiny našich studentů včetně schopnosti ji uplatnit i v mezinárodním měřítku a tedy i za výbornou reprezentaci Gymnázia Sušice, všem účastníkům gratulujeme a děkujeme. Věříme, že svou angličtinu stejně dobře uplatní i v další studijní a profesní kariéře.

Mgr. Eva Kolářová