Úspěšné okresní kolo Dějepisné olympiády

Vyvěšeno dne 22.01.2021    Aktualitu zveřejnil:  Kristýna Holečková

Úspěšné okresní kolo Dějepisné olympiády

V úterý 19. ledna se distančně uskutečnilo okresní kolo 50. ročníku s názvem „Labyrintem barokního světa (1556 – 1781)“. Student Jan Čech (oktáva A) ovládl II. kategorii (SŠ) a bude dále reprezentovat naše gymnázium v krajském kole. Na krásném třetím místě se umístila studentka Klára Kovaříková (třetí A), v těsném závěsu za ní skončila na čtvrtém místě studentka Ivana Šimíková (první A).

Naše terciánky Kristýna Rudová a Tereza Tláskalová také výrazně zabodovaly, ve své I. kategorii (8. a 9. třídy) skončily s minimální ztrátou bodů na děleném čtvrtém místě. Další úspěšnou řešitelkou se stala jejich spolužačka Kristýna Nováková.

Velmi oceňujeme nadšení a zájem, příprava je v dnešní době velmi náročná a téměř individuální, spojení se studenty je pouze emailem.

Všem patří velké poděkování za předvedené úžasné výkony.

Přejeme hodně sil do dalšího on-line soutěžení.

L. Chalupková