🤖 Spouštíme nový kroužek robotiky a 3D modelování

Vyvěšeno dne 27.08.2022    Aktualitu zveřejnil:  Kristýna Holečková

Ve školním roce 2022/2023 Gymnázium Sušice spouští nový kroužek zaměřený na práci s robotickými stavebnicemi a 3D modelování. Žáci budou pracovat se stavebnicemi micro:bit, mBot, LEGO MINDSTORMS EV3, případně NXT 2.0. Využívat budeme převážně online platformu MakeCode od společnosti Microsoft, jehož součástí je blokové programování (podobné prostředí Scratch) pro začátečníky, pro pokročilé je zde k dispozici JavaScript nebo Python.

Díky 3D tiskárně máme možnost vytvářet doplňky k robotům a úlohám (překážky, stojany apod.) Kroužek je určen nadšencům ve věku od 11–18 let (primárně 6. ročník ZŠ až 3. ročník SŠ) ze Sušice a okolí. Bude probíhat 1× týdně 1,5 h. Více informací pro zájemce najdete na školních stránkách gymsusice.cz/krouzek-robotiky.