Revitalizujeme hotel Otava

Vyvěšeno dne 30.01.2018    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Revitalizujeme hotel Otava

Projektem pro školní rok 2017/2018 studentů třídy VI. A v hodinách zeměpisu bylo navrhnout novou podobu bývalého hotelu Otava. V současnosti je hotel v dezolátním stavu. Jelikož se městu Sušice podařilo objekt i s přilehlým pozemkem odkoupit, měli žáci navrhnout možnost dalšího využití. Studenti měli za úkol nahlédnout do územního plánu i dalších dokumentů, týkajících se rozvoje města, zjistit, jak hotel vypadal v minulosti a k jakým účelům sloužil. Dále měli studenti za úkol navrhnout vzhled a účel stavby, financování, délku stavby a zároveň jejich projekt vizualizovat (formu si studenti volili libovolnou, tedy mohli modelovat, kreslit, malovat, tvořit projekt pomocí programu v počítači...). Ve fantazii se meze nekladly.

Podívejte se na studentské návrhy...

Pumptracková dráha - Nikola Káňová, Antonie Galušková, Aneta Karczová, Andrea Ngo

"Rozhodly jsme se pro pumptrackovou dráhu se stylovým bufetem. Je to dráha pro nemotorové dopravní prostředky, na které se jezdí pouze “pumpováním” po hrbolech - bez šlapání či odrážení. Náš projekt by mohl rozvinout nabídku sportovní rekreace v Sušici a zároveň by nebyl tolik nákladný. Finance by vyšly asi na 2,5 milionu Kč a celková výstavba by trvala asi 4 měsíce."

Víceúčelová sportovní hala - Adam Krůs, Kateřina Nováková, Tomáš Skolek, Miloslav Prášek

"Jelikož se má v Sušici dříve nebo později bourat hala u sušického gymnázia, tak jsme se rozhodli navrhnout víceúčelovou halu, která bude stát na místě bývalého hotelu Otava (Žluťáku). Výška haly bude 16 m, délka 50 m a šířka 27 m, tudíž bude velikostně uzpůsobená pro tenis, fotbal, házenou a mnoho jiných sportů. Díky své velikosti a vzhledu bude bezpochyby jedna z největších a nejmodernějších hal v ČR. V této budově se také bude nacházet nářaďovna, 6 šaten pro celkem 120 lidí, v přízemí záchody a sprchy, v 1. patře pouze záchody a nebude chybět ani velká posilovna a bufet.V 1. patře bude také vstup na tribunu, která bude mít kapacitu až 100 lidí. Odhadujeme, že demolice „Žluťáku a stavba objektu zabere 3 roky a celková cena bude 120 milionů Kč."

Sporthotel Otava - Darina Morongová, Petra Vašková, Sonja Thomová, Kateřina Bánertová

"Naše skupina pracovala na třípodlažním soběstačném Sporthotelu Otava. V hotelu by bylo možné ubytovat přes 100 lidí a navštívit posilovnu, vířivky, fyzioterapii a další specializované místnosti. Hosté se budou moci posilnit v jídelně nebo na terase. Největší dominantou bude kavárna s parkem na střeše hotelu."

posilovna - Tereza Pissingerová, Barbora Frančíková, Alena Sýkorová, Radek Šantrůček

" V naší skupině jsme pracovali na vytvoření projektu posilovny. Posilovna je vybavená moderním vybavením na posilování. V budově se nachází vybavení na míčové hry, balet, box. Venku okolo posilovny se nachází fotbalové hřiště a lezecká stěna. Po namáhavém výkonu v posilovně si návštěvníci mohou odpočinout v samoobslužném baru. Návštěvníci také mají možnost zaparkovat přímo před posilovnou, popřípadě postavit svá kola do stojanu. Kapacita posilovny je 50 lidí."

Ostatní projekty