První letošní matematický úspěch zaznamenal žák sekundy

Vyvěšeno dne 16.12.2016    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

V říjnu 2016 proběhlo celostátní kolo logické olympiády. Naši žáci soutěžili ve dvou kategoriích: B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií) a C (SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií). Na naší škole se soutěže zúčastnilo 19 žáků v kategorii B a 8 žáků v kategorii C. Prvních 50 nejlepších v kraji postupovalo do krajského kola.

Ve školní kole se v kategorii B na prvním místě umístil John Joel Novotný (sekunda), na druhém místě Tomáš Falešník (sekunda) a na třetím místě Eliška Tunková (sekunda). V kategorii C získal první místo Jonáš Baierl (sexta), druhé místo Kristýna Slopovoská (druhý ročník) a třetí místo Martina Houbová (druhý ročník).

Největší úspěch zaznamenal John Joel Novotný (sekunda), který se umístil na 25. místě v kraji a jako jediný se tak probojoval do krajského kola. Krajské kolo proběhlo 4. 11. 2016 a Joel na něm získal konečné 32. místo.

Všem úspěšným reprezentantům gratuluji.