Slavíme další úspěch v informatice

Vyvěšeno dne 16.12.2016    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Od 7. 11. do 11. 11. 2016 probíhala celostátní informatická soutěž Bobřík informatiky. Soutěž je zaměřena na rozvoj informatického myšlení a logického uvažování, které je nezbytné právě pro programování. Žáci mohli získat až 240 bodů. Pokud dosáhli zisku alespoň 150 bodů, byli oceněni diplomem a titulem „úspěšný řešitel“. Soutěže se zúčastnilo 71 792 soutěžících ve všech kategoriích. Naše škola měla své zastoupení ve třech kategoriích: Benjamin, Kadet a Junior.

V kategorii Benjamin jsme zaznamenali velký úspěch. Na prvním místě se umístil Ondřej Chalupka (sekunda) se ziskem 228 bodů a tím si vybojoval 2. místo v kraji a 27. místo v republice. Na děleném druhém místě se umístil Tomáš Falešník (sekunda) a Kryštof Satorie (sekunda) s 220 body.

V kategorii Kadet získal první místo Jakub Nový (tercie) s 205 body, druhé místo Antonín Šustr (kvarta) s 204 body a třetí místo Miroslava Križková (kvarta) se 198 body.

V kategorii Junior získal dělené první místo Michal Kovařík (kvinta) a Antonín Suk (kvinta) se 180 body a třetí místo Radek Rajtmajer (sexta) se 172 body.

Úspěšným reprezentantům gratuluji.