Mezinárodní zkoušky

Vyvěšeno dne 21.09.2023    Aktualitu zveřejnil:  Jitka Babková

Již několik let spolupracuje naše škola s jazykovou školou Eufrat, která studenty informuje o Cambridgeských zkouškách. Mezinárodní zkoušky z anglického jazyka mohou v budoucnu studenti uplatnit pro zisk bodů navíc při přijímacích zkouškách na VŠ, při studiu v zahraničí nebo při žádostech o zaměstnání a posledních několik let také pro nahrazení státní části maturitní zkoušky. Zástupci Eufratu nás navštívili v pátek 15.9. a kromě přednášky nechali také naše žáky vyzkoušet si zkoušku FCE na úrovni B2 a CAE na úrovni C1 nanečisto. Výsledky pomohou žákům rozhodnout se, kterou úroveň si případně v budoucnu udělat nebo na kterém aspektu jazyka zapracovat. V případě dostatečného počtu zájemců se opět pokusíme zorganizovat na naší škole i zkoušky opravdové, ne jen nanečisto.