XXIX. ročník Dějepisné soutěže gymnázií

Vyvěšeno dne 08.12.2021    Aktualitu zveřejnil:  Libuše Chalupková

Letošní rok proběhlo všechno jinak. V důsledku dodržení epidemiologických opatření bylo nakonec rozhodnuto, že finálové kolo XXIX. ročníku Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR se prezenčně 24. listopadu v Chebu neuskuteční. Všechny soutěžící týmy, které postoupily z krajských kol, se opět přihlašovaly online.

Naši studenti Klára Staňková, Tomáš Falešník a Joel John Novotný přípravu nepodcenili a z domovské půdy gymnázia vypracovávali zadání úkolů čtyř soutěžních kol. Otázky se tematicky týkaly evropských dějin v rozmezí let 1900 – 1939.

Podle oficiální výsledkové listiny se naše trojice umístila na 31. místě ze 75 zúčastněných týmů. V náročné soutěži studenti znovu dokázali vysokou znalost historických faktů a souvislostí. Úspěšně reprezentovali své gymnázium. Děkujeme!

Gymnázium Cheb, pořadatel soutěže, zajišťuje finálovým týmům za jejich studijní přípravu knižní odměny. Nejinak tomu bylo letos, studentům byly tento týden doručeny knihy a drobné další dárky. Za covidovým ročníkem se udělala poslední tečka.

Studenti sice nezažili příjemnou chebskou atmosféru, nesetkali se osobně s profesory historie, politiky či významnými osobnostmi z vědeckého a kulturního prostředí, přesto si soutěž užili a odnesli si cenné zkušenosti. Jistě se jim budou hodit.

Gymnázium Sušice se stalo organizátorem i hostitelem finálového dne pro Plzeňský kraj. Do Sušice dorazily ještě týmy z Gymnázia Klatovy a Gymnázia Blovice. Soutěž proběhla přesně podle stanovených pravidel, bez technických potíží. Studentům i jejich vyučujícím se v Sušici líbilo a těší se na další setkání.

L. Chalupková