Máme zlato, stříbro i bronz

Vyvěšeno dne 19.04.2018    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

ZLATO, STŘÍBRO I BRONZ PRO GYMNÁZIUM

V pondělí 26. 3. 2018 se tři studenti sušického gymnázia zúčastnili krajského kola  Mistrovsví České republiky v grafických disciplínách, do kterého se kvalifikovali ze školního kola z celkového počtu 51 soutěžících. Všichni soutěžící poměřovali své dovednosti v disciplíně wordprocessing.

Wordprocessing, neboli profesionální zpracování textu, je činnost, při které se s použitím počítače vytvoří a edituje dokument. V soutěži je účastník povinen prokázat schopnosti profesionálního ovládání textového editoru, tj. formátování a předepsaných oprav a úprav. V tomto oboru je požadována nejvyšší míra počítačové gramotnosti.

Reprezentanti bojující v krajském kole museli obstát v konkurenci studentů škol specializujících se na výuku informatiky. Všichni tři zaznamenali neobyčejný úspěch. Martina Houbová z třetího ročníku obsadila 3. místo, Antonín Šustr z kvinty 2. místo a Aneta Linzmajerová ze septimy vybojovala 1. místo. Sušické gymnázium tedy získalo všechny tři medaile. Vítězství je o to sladší, že díky dostatečnému bodovému zisku postoupila do finále Mistrovství České republiky nejen Aneta Linzmajerová, ale i Antonín Šustr.

Anetka a Tonda budou Plzeňský kraj reprezentovat na finále v Hradci Králové, které proběhne začátkem června.