Gymnázium žije divadlem

Vyvěšeno dne 18.05.2017    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Když se řekne česko-německé divadlo, představí si každý něco jiného. Studenti gymnázia už si postupně zvykají na to, co to znamená u nás. Týden strávený společně se žáky Realschule Bad Kötzting, spolupráci, práci, zábavu, posouvání vlastních hranic a překonávání jazykových bariér, tvoření, přemýšlení, únavu a pak ještě večery trávené společně doma.

Letos to bylo také tak. V pondělí se vzájemně neznali, mluvili potichu, když stáli, klátili se ze strany na stranu a čekali, co bude. Za pět dní společně prožili téma Hranice, prozkoumali ho ze všech stran, přidali vzpomínky prarodičů, své strachy a cíle, to vše se pokusili umělecky ztvárnit a výsledkem bylo padesát minut divadla. Bez kostýmů, a rekvizit, přesto však publikum odcházelo plné dojmů a my tři vedoucí s pocitem hrdosti na to, jak velký pokrok všichni udělali.