Brána jazyků otevřená (Janua linguarum reserata)

Vyvěšeno dne 03.10.2018    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Věděli jste, že v Thajsku se studenti přibližují ke svému učiteli výhradně po kolenou? Víte, kde potkáte černochy s modrýma nebo zelenýma očima a jak vypadají vysokoškolské koleje v Číně? Tušíte, co znamenají boty zavěšené na drátech elektrického vedení v Kolumbii? Viděli jste Inda tančit polku a Kolumbijce fascinovaného jablky na školní zahradě? Nebo tureckého studenta dojatého k slzám při vzpomínce na Atatürka?

Pokud ano, pak jste se pravděpodobně zúčastnili projektu Edison, do kterého se ve spolupráci s  největší studenty řízenou organizací AIESEC zapojilo Gymnázium a ZŠ T. G. Masaryka. Skupina sedmi vysokoškolských studentů z různých zemí světa se v předposledním zářijovém týdnu snažila seznámit nás se zvyky, tradicemi, kulturou i přírodními podmínkami „své“ země. Studenti gymnázia a žáci ZŠ TGM tak měli nejen možnost poznávat Turecko, Indii, Thajsko, Čínu, Gruzii, Rusko a  Kolumbii, ale také pohlédnout na svůj domov očima studentů z celého světa. Při tom všem využívali angličtinu, španělštinu, ruštinu a někteří i univerzální jazyk ruce - nohy.