10 logiků v semifinále


  Vyvěšeno dne 19.11.2020    Aktualitu zveřejnil:  Kristýna Holečková


Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. Letošního ročníku logické olympiády se zúčastnilo 63 770 soutěžících z celé ČR. Naši žáci soutěžili ve dvou kategoriích: v kategorii B pro nižší ročníky gymnázií a v kategorii C pro vyšší ročníky gymnázií. V kategorii C logické olympiády jsme zaznamenali velký úspěch. Do krajského kola, do kterého postupuje 50 nejlepších logiků, se z naší školy probojovalo hned 10 žáků. Mezi největší bojovníky patří Tomáš Falešník ze sexty, který obsadil 7. místo, Vladimír Mašek ze sexty, který obsadil 9. místo, a Ondřej Chalupka ze sexty, který obsadil 15. místo. Mezi další krajské semifinalisty patří Damian Málek, Tomáš Zezula, Kryštof Satorie, Šimon Svoboda, František Šperl a Jan Švejd ze sexty a Zuzana Kirchnerová z kvinty. Všem semifinalistům gratulujeme a děkujeme za reprezentaci školy.