Robosoutěž ČVUT 2024

Informace k soutěži

24. – 26. 4. 2024 pořádá ČVUT v Praze Robosoutěž pro ZŠ. Jedná se o soutěž, ve které se utkají žáci základních škol (a nižších stupňů víceletých gymnázií) v soutěži se stavebnicemi LEGO MINDSTORMS EV3. Tentokráte na téma Třídění barevných kostek – úkolem je roztřídit kostky do předem známých úložišť nebo barevných polí v časovém limitu 90 s. Za náš kroužek se bude účastnit celkem sedm týmů po třech žácích ve středu 24. 4. 2024.

Více informací o soutěži naleznete zde: Informace k soutěži.

Naše soutěžící týmy

• Blue bots
  • J.A.N.
  • Speed flash
  • Pinkáči
  • Obří bobři V2
  • Tři z tanku a pes
  • Robo beavers

Potvrzení souhlasu rodiče k účasti na Robosoutěži 2024 – formulář

Harmonogram a informace pro naše týmy

Harmonogram soutěže

• 9:30 - 10:00 Sraz a registrace jednotlivých týmů v Zengerově posluchárně (KN:E-107) na Karlově náměstí.
  • 10:00 - 11:00 Možnost testování na hracích plochách, občerstvení pro účastníky soutěže ve formě švédských stolů.
  • 11:00 Oficiální zahájení 2. kola ROBOSOUTĚŽE 2023 PRO TÝMY Z 2. STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL A ODPOVÍDAJÍCÍCH TŘÍD VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ.
  • 15:00 - 15:30 Předání cen vítězům a zakončení 2. kola ROBOSOUTĚŽE 2023 PRO TÝMY Z 2. STUPNĚ ZÁKLADNÍCH ŠKOL A ODPOVÍDAJÍCÍCH TŘÍD VÍCELETÝCH GYMNÁZIÍ.

Informace k cestě do Prahy a zpět

Směr Praha

Ráno v 6.30 budeme mít sraz na vlakovém nádraží v Sušici. V 6.40 nám odjíždí vlak do Strakonic s přestupem v Horažďovicích předměstí. Do Strakonic dorazíme v 7.26 a přejdeme na autobusové nádraží, odkud v 8.00 nám odjíždí přímý autobus do Prahy na zastávku Na Knížecí (příjezd cca v 9.20). Odtud podle času a nejlepšího spojení zvolíme MHD (metro nebo tramvaj), abychom se přemístili ke Karlovu náměstí (MHD pro děti do 15 let je zdarma, je ale třeba mít potvrzení ze školy o věku dítěte).

Směr Sušice

Z Karlova náměstí opět použijeme MHD na zastávku Na Knížecí, odkud pojedeme autobusem, tentokráte přímou linkou do Sušice. Z Prahy budeme odjíždět nejspíš v 15.40 a očekávaný návrat do Sušice je v 17.45 na nábřeží.

V případě, že se žák/žákyně připojí na cestu v jiném místě, než na vlakovém nádraží v Sušici, je třeba předem poslat SMS nebo email vedoucímu akce (i v případě, že žák pojede vlakem např. z Kolince a připojí se k nám až ve vlaku). Stejně tak, pokud cestou zpět se má žák / žákyně odpojit jinde.

Prosím všechny účastníky soutěže, aby měli předem koupené jízdenky na vlak a autobusy (pro autobusy je dobré mít místenky). Mějte s sebou pro jistotu i malé kapesné, když by bylo třeba něco koupit (např. svačinu). Nutný je též notebook, abyste mohli ještě i na místě upravovat kód pro robota. Pokud nemáte notebook vlastní, je možné půjčit si ho u nás ve škole, ale po předchozí domluvě.

Vedoucí akce: Mgr. Kristýna Holečková