XXVIII. ročník Dějepisné soutěže gymnázií zahájen


  Vyvěšeno dne 09.04.2019    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot


..

Organizátor soutěže Gymnázium Cheb již potvrdil výsledky a náš tým bude v listopadu 2019 opět bojovat o umístění s dalšími nejlepšími 74 týmy ČR a SR.

Na 2. místě v Plzeňském kraji se umístilo Masarakovo gymnázium Plzeň, 3. místo obsadilo Gymnázium L. Pika Plzeň.

Blahopřejeme k vítězství v krajském kole a přejeme štěstí do finále.

 

Vybojovali jste postup do finále v Chebu. Co to pro tebe osobně znamená?

Darina: „Letošní téma soutěže z československých dějin období let 1978 - 1992 bylo doopravdy těžké, proto jsme rádi, že se nám povedlo postoupit. Soutěž v Chebu je nezapomenutelná zkušenost. Těším se na setkání s předními českými i slovenskými historiky a taky na kamarády, které známe z předchozích ročníků. Těším se na tamní atmosféru, přátelství smíšené s rivalitou mezi týmy. Cheb je pro mě výzva. Příprava na tuto soutěž mě motivuje studovat naši nedávnou historii a pochopit problémy, z nichž některé přetrvávají dodnes."

Jak se ti líbila souhra týmu a jaký máš celkový dojem z organizace celé soutěže?

Alena: „Myslím si, že náš tým byl super. Navzájem jsme se doplňovali a nemáme problém mezi sebou komunikovat, což je velké plus. K organizaci není co dodat, byla perfektní."

Jak ses připravoval na krajské kolo?

Michal: „Moje příprava probíhala převážně formou čtení odborných knih, časopisů a vyhledáváním obrázků na internetu, také poslechem hudby z dané doby. Trochu mě zaskočil fakt, že se v testu objevilo jen minimum otázek ohledně sportu. Budu pokračovat. Těším se do Chebu."