Školní výlet 3.A

Vyvěšeno dne 29.05.2019    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Třída 3.A se v termínu 13. - 16. května 2019 zúčastnila školního poznávacího výletu, který se konal na Moravě. Ubytování bylo připraveno v kempu ve Strachotíně, vesničce, která se nachází přímo na pobřeží Novomlýnské přehrady.

V úterý, druhý den po příjezdu na Moravu, byli studenti na celodenním výletě za poznáním města Lednice a Valtice. Po příjezdu do Lednice byla připravena plavba lodí od zámku k Minaretu, odkud následovala krátká procházka zámeckým parkem zpět do centra města. Poté jsme se přesunuli do Valtic, kde byla naplánovaná prohlídka zámeckého parku, zámku a centra města.

Ve středu studenti navštívili město Mikulov. I zde jsme navštívili zámek, od něhož je krásný výhled do širokého okolí směrem na rakouskou stranu. Navštívili jsme i tzv. Kozí hrádek, což je historická zřícenina věže s krásnou vyhlídkou na zámek a okolí. Následoval turistický pochod přes Pálavský vrch na Dívčí hrady a dále zpět přes Dolní Věstonice do Strachotína.

Ačkoliv nám počasí příliš nepřálo, troufám si tvrdit, že se výlet velmi vydařil a všichni jsme si pobyt na Moravě užili.