Německy o Evropské dobrovolnické službě

Vyvěšeno dne 29.01.2020    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

V lednu navštívila naši školu (konkrétně třídy septimu a oktávu) rodilá mluvčí, devatenáctiletá studentka Emma.

Emma je z Berlína, ale teď tráví v rámci Evropské dobrovolnické služby (European Solidarity Corps) rok v České republice a pracuje pro Envicentrum Proud v Horažďovicích. Odjela sem hned po maturitě, aby získala nové zkušenosti a přátele. Není to její první zkušenost se zahraničním pobytem.

V rozhovoru se studenty představila sebe i Evropskou dobrovolnickou službu, kterou mohou využít i čeští studenti. Program je určen pro mladé ve věku 18-30 let. Ti mohou vycestovat na dva až třináct měsíců do některé země Evropské unie nebo do některé z partnerských zemí. Může to být tedy velmi dobrý způsob, jak strávit například rok po maturitě nebo během vysokoškolského studia.

Emma pak také odpovídala na naše otázky, které byly velmi různorodé. Dozvěděli jsme se, jak jí chutná české pivo i jídlo a proč si vybrala zrovna Českou republiku. Zároveň ale i to, jak vypadá maturitní zkouška v Německu a že je stále zřejmý rozdíl mezi bývalým východním a západním Německem-ať už ve vzhledu měst nebo v myšlení lidí.

Případní zájemci o ESC najdou potřebné informace na internetu na https://europa.eu/youth/solidarity_en .