Krajská kola dějepisných soutěží

Vyvěšeno dne 18.04.2024    Aktualitu zveřejnil:  Libuše Chalupková

Minulý týden se studentky Gymnázia Sušice zúčastnily krajského kola Dějepisné olympiády v Plzni. Ema Marie Šírková z kvarty ve své kategorii vybojovala pěkné 8. místo, Kristýna Rudová ze sexty v kategorii SŠ skončila na hezkém 11. místě. V každé kategorii soutěžilo téměř 30 studentů. Obě se staly úspěšnými řešitelkami. Tématem letošního ročníku byly dějiny každodenního života v českých zemích od Cyrila a Metoděje po Jana Husa.

Gymnázium Sušice se po roce opět stalo pořadatelem krajského kola XXXII. ročníku Dějepisné soutěže gymnázií ČR a SR. Soutěže se zúčastnily týmy devíti gymnázií Plzeňského kraje. Vítězem se stal tříčlenný tým studentů z Masarykova gymnázia v Plzni, stříbrnou příčku obsadili studenti z Klatov a třetí místo vybojovalo Církevní gymnázium v Plzni. Naše družstvo tvořili studenti Kristýna Rudová (VI.A), Štěpán Veselák (2.A) a Pavel Hejplík (V.A). Ve znalostech evropských dějin v letech 1975 – 2000 se mladí historici dobře orientovali, předvedli hezký výkon. Bodově to stačilo na sedmé místo. V následujícím ročníku jistě zúročí zkušenosti a znovu budou bojovat o chebské finále.

Děkujeme všem za reprezentaci a zájem o historii.