Informaticko-fyzikální exkurze pro primu a sekundu

Vyvěšeno dne 16.10.2019    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Žáci primy a sekundy 2 .10. 2019 navštívili v rámci informaticko-fyzikální exkurze zážitkový sciens park iQport a Apple Museum.

V první části exkurze jsme navštívili loď iQport, kde bylo pro žáky připraveno mnoho aktivit a pokusů z různých vědních oborů. Žáci si v praxi mohli ověřit elektromagnetickou indukci, měření síly nebo procvičit logycké uvažování. Prošli se nakloněnou kajutou potápějícího se Titaniku a na poslední (a pro žáky snad nejatraktivnější) část byla z oblasti informačních technologií. Mluvili s roboty, vyzkoušeli si na vlastní kůži virtuální realitu někalika způsoby a třeba si i zahráli a zazpívali v kapele.

Zde je k vidění pár záběrů z lodi iQport:

Následně jsme se přesunuli do Apple Musea a cestou jsme si představovali památky, které jsme míjeli. V Applu Museu se žáci dozvěděli o historii firmy a zároveň o velkém pokroku v informačních technologiích. V druhé části muzea byla připravena navíc expozice Jonáše Ledeckého, a tak jsme si mohli prohlédnout legendární kombinézu Ester Ledecké z Olympijských her 2018.

Exkurze se velmi vydařila.