Gymnázium Sušice partnerem v mezinárodním projektu

Vyvěšeno dne 03.01.2018    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Naše škola společně s partnerskými školami  z výše uvedených zemí uspěla v žádosti o grant s projektem Fight for Tolerance v rámci programu Erasmus+KA2. V každé z partnerských škol proběhne během následujích dvou let týdenní projektové setkání, kterého se zúčastní skupinka studentů z každé země. Studenti se během týdne vždy dozvědí o kultuře dané země, podniknou řadu výletů a exkurzí, zapojí se do společných aktivit a budou pracovat na kreativních úkolech k tématu.  Studenti budou ubytovaní v rodinách, což zaručuje skvělou příležitost poznat danou kulturu, vytvářet nová přátelství a v neposlední řadě používat angličtinu v praxi.

Hostitelem prvního projektového setkání bude naše škola, a to již v termínu 17. - 24. února 2018. V současné době vybíráme studenty, kteří mají zájem se do projektu zapojit. Pro účast v projektu jsou předpokladem následující podmínky:

• V termínu 17.-24.února 2018 ubytování + zajištění celodenní stravy pro jednoho zahraničního studenta
  • Účast na týdenním projektovém setkání v jedné z partnerských zemí (Španělsko – listopad 2018, Itálie - únor 2019, Portugalsko – duben 2019, Maďarsko – září 2019) Veškeré náklady jsou hrazeny z projektových peněz.
  • Aktivní členství v projektovém týmu, tzn. podílení se na společných aktivitách (tvorba loga, webového magazínu, promovidea, účast na pravidelných schůzkách týmu (do únorového setkání  1x týdně, poté podle potřeby) atd.

Projekt je určen pro studenty starší 15 let. V případě zájmu či jakéhokoliv dotazu kontaktujte co nejdříve Mgr. Lhotkovou na emailu: katerina.lhotkova@gymsusice.cz nebo v konzultačních hodinách na telefonu 376 528 600.