Vídeň říjen 2022

Vyvěšeno dne 01.11.2022    Aktualitu zveřejnil:  Petra Vildová

Dne 19. října se studenti kvinty a prvního ročníku našeho gymnázia zúčastnili exkurze do rakouské metropole Vídně.

Celodenní program zahájili v zámku Belveder, kde si v Rakouské galerii prohlédli díla nejen rakouského secesního malířství. Cesta pokračovala do letní rezidence rakouských císařů, do paláce Schönbrunn, kde se studenti prošli v císařských zahradách.

Poté se celá výprava přesunula do středu historické Vídně. Při procházce městem mohli všichni obdivovat palácový komplex Hofburg, sídlo rakouského prezidenta, katedrálu sv. Štěpána, Vídeňskou státní operu nebo i muzea na náměstí Marie Terezie. Během rozchodu došlo jistě i na proslulý vídeňský řízek nebo čokoládový dort Sacher s kávou.

Každý si jistě odvezl z Vídně i zajímavou vzpomínku na Hundertwasserhaus.
Nezapomenutelným zážitkem byla bezpochyby poslední zastávka v Prátru a prohlídka jeho atrakcí, včetně Obřího kola

![![![.](/](/](/storage/app/media/