Danielle na gymnáziu

Vyvěšeno dne 20.09.2017    Aktualitu zveřejnil:  Obnovovací robot

Gymnázium Sušice uspělo ve své žádosti a jako jedna z 30 vybraných škol z celé České republiky bude následující školní rok hostit stipendistku z USA, která bude asistovat v hodinách anglického jazyka. Tuto jedinečnou příležitost poskytuje v rámci svého programu Fulbrightova komise, jejíž česká pobočka vznikla v roce 1991 na základě dohody vlád obou států. Jejím cílem je  podporovat vzájemné porozumění občanů České republiky a USA prostřednictvím vzdělávacích a kulturních výměn. Asistenti z USA jezdí do českých středních škol od roku 2005, o jejich přiřazení ročně žádá 200 škol.

Danielle Mueller v letošním roce dokončila magisterské studium zaměřené na výuku anglického jazyka na prestižní americké univerzitě Hobart and William Smith Colleges. Již během studia působila jako učitelka a koordinátorka různých univerzitních aktivit. Danielle je velmi sportovně nadaná, hraje fotbal, volejbal i lakros a ve volném čase ještě zpívá v dívčím pěveckém souboru Three Miles Lost. Pochází z New Yorku a v roce 2014 strávila jeden semestr studia na Karlově univerzitě v Praze.

Přejeme Danielle, aby se jí u nás líbilo a věříme, že nejen studenti využijí této výjimečné příležitosti.