🥈 2. místo v hackatonu otevřených dat

Vyvěšeno dne 25.10.2021    Aktualitu zveřejnil:  Kristýna Holečková

V pátek a v sobotu se u nás na gymnázium konala konference a soutěž hackathon otevřených dat Plzeňského kraje, kreté se zúčastnilo 22 týmů z různých středních škol z Plzeňského kraje.

Týmy měly v pátek zpracovat otevřená data v aplikaci MS Power BI a v sobotu svou práci odprezentovat.

Na krásném druhém místě se při naši první účasti v soutěži umístil tým Jalapeños: Jakub Svatek, Jakub Nový a Antonín Přikryl. Naše druhé družstvo JASTEL: Jakub Kolbek, Stanislav Mičke a Eliška Tunková, obsadil v seminifinálovém klání šesté místo a postup do finálové pětky mu tak těšně unikl.

Všechny týmy musely vynaložit veškeré své úsilí, aby ve velmi krátkém čase se naučili pracovat s novou aplikací, zpracovat informace a ještě připravit svou prezentaci na obhajobu práce.

Děkujeme oběma týmům za skvělou reprezentaci školy! 👏