Volby do školské rady

Ve středu 29. 11. 2017 proběhnou během třídních schůzek volby členů nové školské rady (podrobné informace najdete zde). Volby se konají ve sborovně školy. Čas pro volby bude od 14.00 do 15.20 hod. a od 16.00 do 18.00 hod. Nezapomeňte s sebou vzít průkaz totožnosti (OP, pas, řidičský průkaz nebo kartičku ZP).

Více informací »

Den otevřených dveří

Ředitel školy, pedagogický sbor i studenti sušického gymnázia srdečně zvou žáky ZŠ, jejich rodiče a širokou veřejnost na Den otevřených dveří, který proběhne v pátek 24. listopadu od 15.00 do 18.00 hod.

Více informací »

Volby do školské rady - kandidátka

Ve středu 29. 11. 2017 proběhnou během třídních schůzek volby členů nové školské rady. Volby se konají ve sborovně školy. Čas pro volby bude od 14.00 do 15.20 hod. a od 16.00 do 18.00 hod. Za zletilé žáky a rodiče nezletilých žáků bylo navrženo 10 kandidátů (seznam kandidátů zde).Srdečně zvu všechny rodiče a naše zletité žáky....   Více informací »

Tomáš a Anna slaví velký úspěch

Na logické olympiádě, kterou pořádá MENSA ČR, obsadil v krajském kole Tomáš Falešník z tercie úžasné 3. místo a postoupil do finále. Anna Chocová z oktávy obsadila 9. místo a stala se nejúspěšnější dívkou v Plzeňském kraji.

Více informací »

Halloween

Halloweenskou noc jsme strávili přímo ve škole. Nechybělo nic, co k tomuto svátku patří - kostýmy, dýně, strašidelné dobroty, tajemno...

Více informací »
Proč na gymnázium?

Podívejte se do těch studentských tváří – nezdá se, že by je gymnaziální studium připravilo o radosti mládí. Vedle učení mají řadu zajímavých koníčků, některé z nich dokonce bezprostředně souvisejí s jejich studijním programem; a tihle mladí mají opravdu našlápnuto, takže se dá očekávat, že je za pár let budeme potkávat tak, jak jsme absolventy sušického gymnázia zvyklí potkávat v našem bezprostředním okolí: v bankách, lékařských ordinacích, v pedagogických sborech, za pulty lékáren, na úřadech místních i státních, mezi architekty, právníky, majiteli firem… Některé z nich lze potkat jen v čase dovolených – v Sušici totiž nesídlí nadnárodní korporace ani ministerstva ani univerzity či Akademie věd. Pro řadu z nich se stala pracovištěm celá Evropa a mnozí z nich se ocitli na neuvěřitelných místech světa – třeba za polárním kruhem (Lenka Vašíčková jako lékařka) nebo v jižní Africe (botanik a akademik Jan Suda). Všichni výše uvedení mají jedno společné – jejich profesní cesta začínala na sušickém gymnáziu, a byť ne všichni zde byli za hvězdy, přece odešli s dobrým základem a našli si to své. 

Tak už víte, proč volit sušické gymnázium?

... více informací

Virtuální prohlídka
small_P1010035.JPGsmall_IMAG0925.jpgsmall_DSC00433.JPGsmall_DSC00375.JPG.small_DSC00350.JPG.small_Foto060.jpgsmall_IMG_1845.JPG.small_1.jpg.