Metodik prevence

Mgr. Štěpánka Podloucká

• konzultace možná kdykoli po předchozí domluvě
  • pondělí 13:30

Pomoc studentům a jejich rodičům

• tvorba a realizace preventivního programu – sledování rizik vzniku a projevů sociálně patologických jevů a jejich řešení
  • realizace a koordinace aktivit zaměřených na prevenci záškoláctví, závislostí, agresivity a dalších sociálně patologických jevů
  • poskytování přímé pomoci žákům a jejich rodičům s rizikem či projevy sociálně patologických jevů
  • koordinace spolupráce školy s Policií ČR, krizovými centry, kurátory a dalšími odborníky
  • poskytování informačních a metodických materiálů
  • aktivní spolupráce s rodinou v případě krizové intervence

V rámci všeobecné specifické primární prevence se věnujeme tématům kyberšikana, virtuální závislosti, drogové závislosti, kouření, zdravý životní styl, dospívání, sex, vztahy a pohlavně přenosné nemoce, poruchy příjmu potravy..

Žáci prvních ročníků pravidelně absolvují seznamovací kurz, při kterém se jim snažíme pomoci se vstupem do nového školního kolektivu, se sebeprezentací, zdravým prosazením se, s vytvářením zdravého klimatu ve třídě.

Pro studenty posledních ročníků  je organizován projekt "Úvod do světa práce", v jehož rámci se studenti prakticky seznámí s postupem při jednání s úředníky na pracovním úřadu, ujasní si pozici studenta, pracujícího, případně nezaměstnaného nebo člověka aktivně hledajícího práci.

Škola spolupracuje zejména s metodičkou prevence Bc. Lucií Karbanovou, PPP Sušice, externími lektory p. Karlem Průchou, Jitkou Wachmann (projekt Zdravá pětka), Alenou Paroubkovou (MP Education). Vladimírem Váchou (ACET ČR).

Zapojujeme se také do projektu Video školám (prevence rizikového chování) a lidskoprávního festivalu "Jeden svět".

Doporučené odkazy

Pracoviště pedagogicko-psychologické poradny

Pedagogicko-psychologická poradna Plzeň

ŠIKANA  A KYBERŠIKANA