Maturity

Maturitní zkouška ve školním roce 2017/2018

Ve školním roce 2017-2018 budou studenti opět maturovat podle nového modelu (dva povinné předměty ve státní části a dva povinné předměty v profilové části) - podrobnosti o podobě zkoušky na stránkách Nová maturita.

Povinné předměty státní části

1. český jazyk

2. cizí jazyk nebo matematika

Předměty pro profilovou část stanovuje škola. Žák volí 2 předměty z nabídky, kterou tvoří povinné předměty vyučované na škole (s výjimkou českého jazyka a výchov - Hv, Vv, Tv). V případě volby cizího jazyka nesmí být totožný s volbou cizího jazyka ve společné části státní zkoušky. Podrobnější informace naleznete na stránkách jednotlivých předmětů.

Jarní termín

• písemné zkoušky (DT + PP) společné části MZ2017 v termínu 11. 4. 2018 (PP z ČJL) a 2. - 9. 5. 2018
  • ústní zkoušky společné části a profilové části MZ2017 v termínu 16. - 18. 5. 2018

Ústní zkoušky společné a profilové části maturitní zkoušky

V termínu 16. - 18. května 2018 proběhnou na gymnáziu ústní zkoušky společné a profilové části maturitní zkoušky. Slavnostní zahájení bude ve středu 16. 5. 2018. Všichni maturanti se dostaví do školy ve vhodném oblečení a s dostatečným časovým předstihem. Další informace najdete na nástěnkách ve škole.

Rozpis pro jednotlivé dny a třídy bude zveřejněn před maturitní zkouškou.

Oficiální odkazy

• Zpřístupnění výsledků společné části maturitní zkoušky

• Přihlašování k podzimnímu zkušebnímu období

• Informace k žádostem žáků o přezkum