Úspěchy studentů

ŘETĚZOVÁ REAKCE

Vítězem celorepublikové přírodovědné soutěže se stal tým "boys and girls" sušického gymnázia pod vedením profesora Radovana Sloupa.

Řetězová reakce -vítězný týmO jakou soutěž šlo? Úkolem středoškolských pětičlenných týmů bylo sestrojit samočinně fungující řetězovou reakci, která by byla na počátku uvedena v život jedním zásahem člověka, aby následně pokračovala jen za pomoci fyzikálních a chemických experimentů. Tým, jehož stroj byl kreativní, efektivní, precizní i teoreticky správně podepřený, uspěl.

V soutěži odborné poroty vyhráli „boys and girls“ z Gymnázia Sušice pod vedením učitele Radovana Sloupa. Výhrou v soutěži studenti ze Sušice neobohatili jen sebe o tablet a MP4 přehrávač, nezanedbatelnou částkou pomohli také své škole, která obdržela účelově vázanou finanční odměnu 50.000 Kč. Prohlédněte si video s unikátní řetězovou reakcí. Fotografie nejdete v naší fotogalerii.

Technická olympiáda Plzeňského kraje

Vítězný tým Technické olympiádyTechnická olympiáda Plzeňského kraje je soutěž školních týmů středních škol v řešení tematických okruhů technických problémů stanovených Západočeskou univerzitou v Plzni. Soutěžní týmy musí být tvořeny nejméně dvěma studenty z jedné školy, pomoc jiných subjektů je zakázána.Stretech 2014 Studenti našeho gymnázia jmenovitě Ondřej Uher, Petr Sýkora a Pavel Krulec, zaujali se svým Elektrokolem porotu a prosadili se mezi vítěze této soutěže. Odměny v podobě tabletů a poukázek na nákup elektroniky převzali z rukou hejtmana Plzeňského kraje Václava Šlajse a rektorky Západočeské univerzity v Plzni Ilony Mauritzové. Na Fakultě strojní ČVUT v Praze pak svým unikátním kolem zaujali návštěvníky i na prezentaci prací studentů středních škol Středoškolská technika nazvané StreTech4. Tím reprezentovali výborně nejen sebe, ale i naši školu. Na video z této akce se můžete podívat zde a na fotografie v galerii.

Historici ze sušice - mezinárodní úspěchy

Dějepisná soutěž v Chebu
Studenti Andrea Roubová, Hana Stýblová a Petr Sýkora úspěšně reprezentovali naše gymnázium již na XXII. ročníku ( 2013/14) prestižní dějepisné soutěže studentů gymnázií v Chebu, kam se probojovali z více než dvou set padesáti gymnázií ze všech krajů České republiky. O právo utkat se v Chebu se současnými špičkami mladých českých historiků usilovala i některá gymnázia na Slovensku. V silné mezinárodní konkurenci 72 týmů z gymnázií celé ČR a 3 gymnázií ze Slovenska - Bratislavy, Košic a Banské Štiavnice nakonec vybojovali vynikající 11.-12. místo. V průběhu soutěže se ještě setkali s nejvyššími představiteli současné historické Přijetí u hejtmana Plzeňského krajeobce. Dějepisná soutěž v Chebu je největší událostí svého typu u nás. Co se týče středoškolského dějepisu, pro studenty je metou nejvyšší. Jako vítězný tým byli gymnazisté ze Sušice osobně přijati hejtmanem Plzeňského kraje /tisková zpráva/.

Studenti ze Sušice jsou pravidelnými účastníky největší a nejtěžší dějepisné soutěže již od vyhlášení prvního ročníku. vítězné družstvoNechyběli ani na již XXIII. ročníku v Chebu ( 2014/2015). Zde soupeřili se 75 tříčlennými týmy gymnázií z České a Slovenské republiky. Téma pro tento ročník znělo Od vzniku Československa do konce II. republiky. Otázky k danému tematu připravovali prof. PhDr. Jan Rychlík, DrSc., Doc. Mgr. Jaroslav Šebek, PhD., prof. PhDr. Roman Holec, CSc., Mgr. Miroslav Stulák.

Studenti Andrea Roubová (VI.A), Hana Šebestová (VII.A) a Vojtěch Hlavatý (VI.A) ve finále obsadili 8. místo ( první tým ve výsledkové listině za Plzeňský kraj ). Krajských postupových kol se účastnilo 257 gymnázií. Svůj obrovský úspěch dokázali v obměněném složení zopakovat čtvrtým místem i v letošním roce. Od bronzové příčky je dělil pouhopouhý jediný bod.

Přehledy úspěchů studentů v daném školním roce:
2013 - 2014
2014 - 2015