Aktuality

Filtrovat:

Okresní kolo recitační soutěže

vloženo: 4.4.2019, autor: KROUSKÁ Edita

V okresním kole recitační soutěže získali naši žáci Adam Pivetz (IV.A), David Pivetz (I.A) a Martin Marek (I.A) speciální ocenění za inspirativní přednes. Adam navíc obdžel cenu od publika, tedy od ostatních soutěžících.

Více informací »

Alena Jarošová šestá v kraji

vloženo: 21.3.2019, autor: HÁNOVÁ Alena

Studentka kvarty Alena Jarošová se po úspěchu v okresním kole soutěže v německém jazyce, kde obsadila první místo, zúčastnila 12.3.2019 krajského kola v Plzni. Absolvovala poslech s porozuměním i konverzaci a ve velké konkurenci se umístila na krásném šestém místě. Gratulujeme!

Krajské kolo soutěže v anglickém jazyce

vloženo: 18.3.2019, autor: KOLÁŘOVÁ Eva

Po vítězství ve školním a okresním kole získala Anežka Nováková druhé místo v krajském kole soutěže v anglickém jazyce v kategorii vyšších gymnázií. Do celostátního kola tak postupuje za Plzeňský kraj jako náhradnice. Anežce gratulujeme a děkujeme za její poctivou práci, s kterou reprezentuje naši školu opakovaně.

Vítězové v recitační soutěži

vloženo: 7.3.2019, autor: KROUSKÁ Edita

V okrskovém kole recitační soutěže naši žáci zabodovali! Kategorii III vyhrál Martin Marek (I.A), druhý skončil David Pivetz (I.A). V kategorii IV získal třetí místo Adam Pivetz (IV.A). Všichni tři postupují do okresního kola soutěže.

Úspěšní lyžaři

vloženo: 5.3.2019, autor: SYNEK Richard

Z okresní lyžařské olympiády škol v Železné Rudě přivezl tým lyžařů - běžců 6 medailí. Zlatou medaili vybojovali ve svých kategoriích Johanka Satoriová, Joel Novotný, Annie Novotná a dvě štafety.

Tolerance potřetí

vloženo: 1.3.2019, autor: LHOTKOVÁ Kateřina

V únoru proběhlo třetí mezinárodní setkání škol v rámci projektu Fight for Tolerance, tentokrát v italském Oulxu. Účastnice české výpravy opět skvěle reprezentovaly naše barvy ve všech projektových aktivitách.

Recitační soutěž

vloženo: 22.2.2019, autor: KROUSKÁ Edita

Školního kola soutěže v recitaci se zúčastnilo celkem 24 žáků nižšího gymnázia. Tři recitátoři z každé kategorie postupují do okrskového kola, které proběhne v DDM Sušice dne 7. 3. 2019. Budeme držet palce!

Wordprocessing má vítěze

vloženo: 15.2.2019, autor: MACOVÁ Kateřina

Vítězem školního kola soutěže ve Wordprocessingu se již počtvrté v řadě stala Aneta Linzmajerová, na druhém místě se umístil Prokop Mejtřík a třetí místo obhájila Martina Houbová.

Okresní kolo soutěže v anglickém jazyce

vloženo: 13.2.2019, autor: KOLÁŘOVÁ Eva

Anežka Nováková zvítězila v kategorii vyšších gymnázií a postupuje do krajského kola! Třetí místo ve stejné kategorii získala Andrea Ngo. Zuzana Krejčová a Lukáš Guzanič vybojovali ve svých kategoriích druhé místo. Všem našim reprezentantům děkujeme

Okresní kolo olympiády v českém jazyce

vloženo: 31.1.2019, autor: KROUSKÁ Edita

V okresním OČJ výrazně zabodovala Marie Fornousová z kvarty, která ve své kategorii obsadila 2. místo a postupuje do krajského kola. V kategorii středních škol si nejlépe vedly Radka Jindřichová (4. místo) a Aneta Linzmajerová (5. místo). Blahopřejeme!

Žáci ZŠ TGM opět na gymnáziu

vloženo: 28.1.2019, autor: HRANIČKOVÁ Vilemína

V rámci "Motivace pro technické vzdělávání Plzeňského kraje" se opět uskutečnil projekt Elektřina prakticky s Boffinem a základy počítačové grafiky pro žáky ZŠ TGM , který probíhal v odborných učebnách gymnázia pod vedením vyučujících informatiky - K.Macové, K.Koláře  a vyučující fyziky -  V.Hraničkové a   M.Potužákové ze ZŠ TGM.