Korsikou pěšky, na lodi i v autobuse

Exkurze Korsika 2018

Jednoho sychravého podzimního dne se nám zastesklo po sluníčku a rozhodli jsme se, že zeměpisno-turistická exkurze bude tento rok mířit do prosluněného Středomoří. Volba padla na perlu Středomoří a 4. největší ostrov tohoto moře - Korsiku. Tento ostrov je znám svou nedotčenou přírodou, krásným mořem i hrdostí svých obyvatel.

V týdnu od 18.5.2018 do 27.5.2018 jsme se vydali objevovat krásy tohoto ostrova. Exkurze byla zaměřena na poznávání místní kultury, přírody, koupání, relaxaci i dovádění. Ubytovaní jsme byli v apartmánech, kde si studenti sami vařili. Každý večer se okolo ubytování linuly vůně večeří, jedna skupina vaření dovedla k dokonalosti a uspořádala si vlastní soutěž Prostřeno, kdy i kluci vařili svou verzi crepes (palačinek). 

Naše pláž a ranní pozorování východu Slunce

První den jsme navštívili město Bonifacio, které jsme nejprve prozkoumali z paluby lodě během projížďky podél pobřeží. Dále jsme se vypravili na vycházku v okolí města Bonifacia a došli jsme až na nejjižnější bod Korsiky - Capu Pertusato s majákem, odkud jsme pozorovali delfíny, kteří dováděli v moři pod námi. Město Bonifacio má typickou korsickou atmosféru i malebnost.

První dny nám počasí příliš nepřálo, ale my jsme se ničeho nezalekli a během deštivých dní jsme navštívili přístav Porto Vecchio, který je přirovnáván k malému St. Tropez. Prošli jsme se po místních plážích a při prohlídce parfumerie jsme zjistili, že naše peněženky by rozhodně nestačily na nákup růžového oleje. Proto jsme si nakoupili alespoň mýdla z místních bylin a očichali vonné olejíčky i parfémy.

 

Díky krásnému počasí ke konci týdne se nám podařilo dostat i do místních hor. Ledovcová jezera nenechala svůj původ jen tak zapomenout, i v pozdním květnu byla stále pod sněhovou pokrývkou a jen ti nejotrlejší se vypravili po ledových polích. Bohužel se Lac de Capitello dobýt kvůli sněhu nepodařilo, ale spokojili jsme se alespoň s výhledem u jezera Lac de Melo a dechberoucí cestou údolím Restonica. Po výstupu k jezerům, která ležela v nadmořské výšce okolo 1 700 m n.m., se ještě někteří z nás odhodlali navštívit historické centrum města Corte, které kdysi bývalo i hlavním městem Korsiky.

 

(naše skupina vpravo ve sněhu)

Druhá výprava do hor směřovala do jednoho z nejkásnějších horských průsmyků na Korsice Col de Bavella, odkud se dají podnikat tůry po věhlasné GR 20. My jsme se rozhodli pro cestu k vrcholu Punta Velaco (1 483 m n.m.), kde jsme nepotkali téměř žádné turisty a odkud byl překrásný výhled na okolní hory i údolí. Po cestě zpátky jsme se ještě zastavili u vodopád Piscia di Gallo a po náročném dni jsme si ještě užili koupání a ranní východ slunce a přes Pisu jsme zamířili zpět do naší republiky.

 

 

Korsika určitě stojí za návštěvu. Zbyla nám spousta míst, která bychom ještě mohli objevovat, tak třeba příště...

 

Líbí se Vám článek?
KOLÁŘOVÁ Kateřina, 15.6.2018

Zpět na přehled aktualit →